pon. – pt. – 9:00 – 17:00

sob. – nd. – 9:00 – 13:00

Mercedes W211 jak ustawić zegar?

Ustawienie godziny na kokpicie w Mercedesie W211 to rzecz, o którą pyta wielu nowych użytkowników tego samochodu. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, jest to bardzo prosty zabieg, który zajmie Wam dosłownie kilka chwil.

E-klasa, do której należy ten samochód, to dziś w zasadzie książkowy przykład eleganckiego pojazdu klasy wyższej. Pierwsza generacja, która w nazewnictwie Mercedesa nosi oznaczenie W124 zadebiutowała w 1993 roku. Mimo że od tego czasu minęły już niemal trzy dekady, auto wciąż jest częstym bywalcem polskich szos.

Mercedes W211 zadebiutował w 2002 roku. Można go spotkać w wersji W211 (sedan) oraz S211 (kombi). Jest to trzecia generacja pojazdu, w której wprowadzono nieco bardziej obłe kształty oraz dwuczęściowe tylne lampy. Samochód doczekał się subtelnego face-liftingu w 2006 roku, kiedy to zmieniono m.in. kształt przedniego zderzaka oraz atrapy chłodnicy.

Mimo tego, że pojazd jest obecny na rynku od pewnego czasu, to wciąż jest on częstym wyborem wśród tych, którzy cenią sobie samochody eleganckie, świetnie wyposażone oraz odporne na korozję. Produkcja tej generacji pojazdu zakończyła się w 2009 roku, a obecnie flagową limuzyną z serii E jest Mercedes E V o oznaczeniu W213.

Mercedes W211 – jak ustawić zegar w naszym samochodzie?

Producent słynie z tego, że interfejs jest doskonale znany i oceniany bardzo wysoko wśród użytkowników, którzy mieli już kiedyś pojazd z ich logotypem, jednak osoby nowe w ekosystemie Mercedesa czasem muszą poświęcić na odnalezienie nowych funkcji nieco więcej czasu.

Dobrym przykładem na potwierdzenie tych słów jest ustawianie zegara na desce rozdzielczej w dwieście jedenastce. A tak naprawdę jest to bardzo prosty zabieg, z którym każdy posiadacz tego auta poradzi sobie w zaledwie kilka chwil.

Zatem, jak ustawić zegar w Mercedesie W211? Kluczową rolę odgrywają przyciski nawigacyjne na kierownicy. Po lewej stronie musimy odnaleźć strzałki góra/dół oraz ulokowany na dole, pod ikoną dolnej strzałki przycisk ustawień. Na początku jednak przekręcamy kluczyk w stacyjce na poziom pierwszy, aby aktywować komputer.

Teraz naciskamy na klawisz menu. Na ekranie wyświetli się nam menu kontekstowe. Za pomocą strzałek musimy odnaleźć ustawienia zegara (Time/Date). Zatwierdzamy, klikając ikonę strzałki w górę. Ekran powinien wskazywać na godzinę wyrażoną w formacie XX:YY, gdzie XX to godzina, a YY minuty.

Zaznaczamy godzinę, klikając ikonę strzałki, a następnie zmieniamy ją, korzystając ze znajdujących się po prawej stronie kierownicy przycisków plus/minus. Tak samo postępujemy w sytuacji, gdy dodatkowo chcemy ustawić minuty. Zatwierdzamy, naciskając przycisk reset, który znajduje się na desce rozdzielczej, tuż obok zegara analogowego. Po chwili samochód automatycznie zmieni godzinę na taką, którą wprowadziliśmy w ustawieniach.

Jak możecie zobaczyć, odpowiedź na pytanie: jak ustawić zegar w Mercedesie W211 jest bardzo prosta. Niemal cały zabieg można wykonać bez odrywania rąk od kierownicy. Metoda, jaką zaproponowała firma z Niemiec może i nie jest zbyt często spotykana w innych pojazdach, ale przecież fani Merców kochają je między innymi za te małe, subtelne smaczki, prawda?

Najnowsze komentarze

    Podziel się postem

    Przeczytaj też