pon. – pt. – 9:00 – 17:00

sob. – nd. – 9:00 – 13:00

Mercedes W211 jak sprawdzić poziom oleju?

W wielu samochodach, aby sprawdzić poziom oleju, trzeba zdać się na dokładność bagnetu. Jest to jedna z metod, o której wie zapewne większość osób, która ma prawo jazdy. A gdyby tak tę metodę nieco uprościć? Z takiego założenia wyszedł Mercedes. W niektórych autach tej firmy, by poznać poziom oleju, nie trzeba nawet wychodzić z auta.

Mercedes W211 – auto, które nie chce się zestarzeć

Gdy producent wprowadzał na rynek tę wersję „okularnika” – a było to w 2002 roku – opinie fanów marki były podzielone. Niektórym podobał się design, który był pełen nieco bardziej obłych kształtów, ale część sympatyków firmy, która pamiętała jeszcze Mercedesa W124, patrzała na tak dużą rewolucję sceptycznie.

Po latach trzeba jednak przyznać, że producent obrał słuszną drogę, a samo auto nie dość, że wciąż jest popularne, to jeszcze cechuje się charakterystyczną dla marki, wytrzymałością i solidnością. W toku swojej historii, Mercedes W211 doczekał się jednego face-liftingu w 2006 roku. Auto było produkowane do 2009 roku, co oznacza, że na rynku wciąż można kupić W-dwieście jedenastki, które mają zaledwie 11-12 lat.

Jak na tę firmę, taki wiek to dopiero przedsmak tego, ile w dobrze utrzymanym pojeździe jeszcze przejeździmy. Obecnie flagowym pojazdem z tej grupy aut Mercedesa jest elegancki Mercedes E V, który w nazewnictwie firmy ma oznaczenie W213.

Mercedes W211: jak sprawdzić poziom oleju?

Przyjęło się twierdzić, że olej w samochodzie sprawdza się w jeden, dokładnie taki sam dla wszystkich producentów, sposób: z otwarciem maski, sprawdzeniem magnetu i przetarciem go o jakąś wcześniej przygotowaną ścierkę czy papierowy ręcznik.

Mimo tego, że jest to dość oczywista metoda, to nie oznacza to, że jest idealna. Wręcz przeciwnie. Trudno ocenić poziom cieczy, gdy na dworze jest ciemno. Poza tym weryfikacja poziomu oleju w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, na przykład podczas ulewy czy śnieżycy, nie należy do przyjemnych zajęć.

A gdyby tak ktoś wymyślił prostszy, lepszy sposób? Wydaje się, że inżynierzy, którzy tworzyli Mercedesa W211 wyszli właśnie z tego założenia. W tym pojeździe cały proces można przeprowadzić, siedząc wygodnie na fotelu, nie musząc martwić się o warunki panujące na zewnątrz.

Aby sprawdzić poziom oleju w Mercedesie W211, przekręcamy kluczyk na poziom pierwszy, aktywując tym samym komputer pokładowy. Teraz trzeba nacisnąć trzy razy przycisk reset, który znajduje się na desce rozdzielczej, na lewo od zegara.

Na ekranie komputera powinno wyświetlić się zaawansowane menu ustawień. Jedną z wartości, jaką tam odnajdziemy, będzie dokładna ilość oleju. Nie zdziwcie się, jeśli teraz będzie ona wskazywała na zero. Musimy przekręcić kluczyk do fazy drugiej. Po chwili powinniśmy poznać dokładne dane poziomie oleju w naszym Mercedesie.

Jak sami możecie zobaczyć, jest to niezwykle prosty sposób, aby zapoznać się ze szczegółowymi danymi, który nie wymaga od użytkownika niemal żadnej fatygi. Można go przeprowadzić niezależnie od pory dnia oraz od warunków pogodowych, jakie panują na zewnątrz.

Najnowsze komentarze

    Podziel się postem

    Przeczytaj też