pon. – pt. – 9:00 – 17:00

sob. – nd. – 9:00 – 13:00

Mercedes W211 jak podłączyć telefon?

Samochody tego producenta słyną z bardzo bogatego wyposażenia. Funkcje, które można odnaleźć w starszych Mercedesach, czasem nie zdążyły się nawet pojawić w nowszych pojazdach z niższych segmentów rynku. Nie powinno więc dziwić, że spora część Mercedesów W211 miała na wyposażeniu moduł Bluetooth.

Bluetooth i łączenie ze smartfonem w aucie, które ma niemal 20 lat?

Pierwsza prezentacja Mercedesa E III, który uzyskał firmowe oznaczenie W211, to 2002 rok. Producent jednocześnie rozwinął linię sedan oraz kombi, którą oznaczono jako S211. Pojazd wyróżnia się obłymi kształtami oraz zwiększoną powierzchnią roboczą tylnych lamp.

Jest to jednocześnie przedostatnia generacja, która miała urokliwe, podwójne reflektory. Nawet dziś, patrząc na W211, nie sposób nie nazwać go „okularnikiem”. To właśnie ta nazwa przylgnęła do samochodu i bez najmniejszego problemu przetrwała próbę czasu.

W toku ewolucji pojazdu zmieniono nie tylko jego wygląd. Face-lifting auta przeprowadzono w 2006 roku, a dwa lata wcześniej producent uaktualnił gamę silników. Wprowadzono też szereg zmian w zakresie wyposażenia oraz podniesiono standard materiałów wykończeniowych. To właśnie od tego momentu coraz większą popularnością zaczął cieszyć się moduł łączności bezprzewodowej – Bluetooth.

Mercedes W211 jak podłączyć telefon?

Wraz z postępującym rozwojem telefonów komórkowych, coraz więcej kierowców zaczęło interesować się technologią Bluetooth. Zestaw bezprzewodowy umożliwiał między innymi komfortowe prowadzenie rozmów telefonicznych z auta bez konieczności odrywania rąk od kierownicy.

W dobie coraz częstszych mandatów za tego typu wykroczenia, nikogo nie powinna dziwić ta rosnąca popularność. Mercedes oczywiście w porę przewidział to zjawisko i zdążył ulokować w wybranych wersjach wyposażeniowych odpowiedni moduł.

Nawet dziś, w erze smartfonów, jest on niezwykle przydatny. Mimo tego, że po starych telefonach komórkowych pozostało nam już tylko wspomnienie, to moduł łączności BT przetrwał i wciąż odgrywa dużą rolę w prowadzeniu rozmów z poziomu naszego samochodu.

Zatem, jak podłączyć telefon do Mercedesa W211? Na początku upewnijmy się, że nasz pojazd posiada moduł Bluetooth. Powinien znajdować się w schowku. Rozpoznacie go po charakterystycznym, błękitnym podświetleniu. Można też odnaleźć na nim dość dokładny opis tekstowy.

Jeśli chcemy sparować telefon po raz pierwszy, musimy zresetować ten przekaźnik. Wystarczy w tym celu przez kilka sekund przytrzymać przycisk ulokowany w dolnej części modułu. Puszczamy go, gdy błękitne podświetlenie zacznie migać.

Następnie musimy włączyć Bluetooth w naszym telefonie i na liście dostępnych urządzeń odnaleźć moduł z samochodu. Po chwili oba urządzenia powinny się ze sobą połączyć. Umożliwi nam to wykonywanie połączeń telefonicznych oraz m.in. streamowanie muzyki czy zarządzanie naszą książką telefoniczną.

Jest to bardzo prosty i skuteczny sposób, by „uwolnić ręce” i prowadzić pojazd bezpiecznie, jednocześnie nie rezygnując z komfortu prowadzenia ważnych rozmów telefonicznych. Jeśli Wasz Mercedes W211 nie ma tego modułu, nic straconego. Zawsze możecie go dokupić, tym samym rozszerzając funkcjonalność samochodu.

Najnowsze komentarze

    Podziel się postem

    Przeczytaj też