pon. – pt. – 9:00 – 17:00

sob. – nd. – 9:00 – 13:00

Mercedes Sprinter: jak ustawić zegar?

W niektórych samochodach ustawianie zegara zostało rozwiązane przez producenta w sposób, do którego część kierowców nie jest przyzwyczajona. Jednym z takich pojazdów jest Mercedes Sprinter.

Mercedes Sprinter, czyli klasa i dopasowanie do oczekiwań

Bez wątpienia jest to jeden z tych pojazdów, który wyróżnia się bardzo dużą „elastycznością” względem oczekiwań klienta. Trudno inaczej określić decyzję o wprowadzeniu do oferty firmy aż czterech wariantów z różnymi długościami pojazdu oraz trzech różnych wysokościach dachu.

Samochód wyróżnia się dużą przestrzenią ładunkową, która może wynieść nawet 17 metrów sześciennych. Kupujący może wybrać auto w klasycznej wersji z napędem na przednie koła, jednak w portfolio znajdują się też pojazdy napędzane kołami tylnymi.

Posiadacze Sprintera często chwalą sobie dużą ilość rozsądnie ulokowanych schowków, które bardzo łatwo można dostosować do własnych preferencji. Pomimo tego, że samochody dostawcze raczej nie mają opinii aut personalizowanych, Mercedes postanowił złamać ten schemat i z powodzeniem stworzył właśnie taki pojazd.

Ustawianie zegara w Mercedesie Sprinter

Wielu kierowców zdążyło już przywyknąć do tego, że zegar ustawia się tradycyjnymi przyciskami, które – w zależności od producenta – mogą mieć oznaczenie koła zębatego lub napisu Config. Mercedes zdecydował się zmienić ten schemat.

Często poruszaną kwestią w sieci – na przykład na fanowskich forach marki lub na grupach dyskusyjnych – jest pytanie o to, jak w Mercedesie Sprinter ustawić zegar. Pomimo tego, że wydaje się to być skomplikowanym zabiegiem, w rzeczywistości jest bardzo proste i zajmie Wam nie więcej niż minutę. Gdy już skończycie, sami będziecie zaskoczeni tym, że można to zrobić tak szybko.

Producent z Niemiec zrezygnował z tradycyjnych metod. Chcąc ustawić godzinę w Sprinterze, trzeba włączyć zapłon i spojrzeć na deskę rozdzielczą. Na tachografie, po lewej stronie, mamy przycisk z literą „M”. Po prawej stronie znajdują się dwa przyciski – patrząc od góry do dołu: plus oraz minus.

Chcąc zainicjować proces zmiany godziny, wciskamy na dwie sekundy przycisk po lewej, z napisem „M”. Po chwili dostrzeżemy, że prezentowana na ekranie godzina zacznie migać. Teraz tylko musimy ustawić odpowiedni czas, korzystając z przycisków plus oraz minus, jakie znajdziemy w prawej części deski rozdzielczej.

Gdy mamy już ustawioną godzinę, pora na minutnik. Musimy kliknąć tylko ikonę „M” i ustawić interesującą nas porę, klikając na ikonach z prawej: plus oraz minus. Po takim zabiegu zatwierdzamy przyciskiem „M” i to wszystko, gotowe.

Jak sami możecie zobaczyć, odpowiedź na pytanie jak ustawić zegar w Mercedesie Sprinter jest bardzo prosta, w zasadzie banalna. Być może nie jest to rozwiązanie, które spotykamy często w pojazdach innych marek, jednak gdy już nauczymy się korzystać z tego rozwiązania w praktyce, to na pewno dostrzeżecie sami, że pod wieloma względami jest to metoda o wiele szybsza i prostsza od tej, z jaką mamy do czynienia w innych pojazdach dostawczych.

Najnowsze komentarze

    Podziel się postem

    Przeczytaj też