pon. – pt. – 9:00 – 17:00

sob. – nd. – 9:00 – 13:00

Mercedes jak skasować serwis?

Dane o obowiązkowych przeglądach czy wymianach płynów w samochodzie są bardzo przydatne, jednak czasem zdarzają się sytuacje, kiedy wyskakujący komunikat staje się po prostu nachalny. Co zrobić w takiej sytuacji?

Informacje na komputerze pokładowym

Mercedes bardzo szybko dostrzegł potencjał komputerów pokładowych. Od wielu lat pełnią one w autach tego producenta bardzo ważną funkcję. To właśnie z ich wykorzystaniem można na przykład podejrzeć stan oleju w aucie oraz szybko ustawić zegar.

Jak się okazuje, funkcjonalność tego elementu pojazdu jest o wiele większa. W zasadzie każdy w miarę nowoczesny Mercedes informuje kierowcę o konieczności okresowego przeglądu technicznego. Chcąc pozbyć się tego komunikatu, musimy wykonać szereg prostych czynności.

Zanim jednak zadecydujemy, że chcemy usunąć wybrany komunikat, warto upewnić się, czy wszystkie płyny i filtry w naszym pojeździe są wymienione. Wpłynie to na żywotność samochodu i komfort jego użytkowania. Mimo tego, że Mercedesy to pojazdy bardzo żywotne, to warto o nie dbać. Wymiana oleju, płynów czy poszerzone przeglądy techniczne to zawsze dobry pomysł.

Jak skasować serwis w Mercedesie?

Metoda ewoluowała wraz z rozwojem pojazdów. W starszych generacjach kluczową rolę odgrywało tak zwane menu serwisowe. Aby się do niego dostać, musimy przesunąć kluczyk do fazy pierwszej. Ekran komputera pokładowego ustawiamy na informacje o przebiegu, a następnie szybko naciskamy przycisk reset na desce rozdzielczej trzy razy.

Po wejściu do menu serwisowego, korzystając z nawigacji systemowej (strzałki góra/dół oraz przyciski plus/minus) wybieramy funkcję resetowania. Zatwierdzamy nasz wybór, klikając dwa razy na ikonę menu, która w pojazdach tego producenta znajduje się w lewej części kierownicy.

W nowych pojazdach lub w Mercedesach z wyższych segmentów rynku, odpowiednie dane znajdują się w zakładce menu serwisowego (service data). Można odnaleźć je m.in. w W211. Proces dotarcia do tego menu jest w zasadzie taki sam jak w starszych pojazdach. Tak samo zatwierdza się również usuwanie komunikatów serwisowych.

Sytuacja uległa pewnej zmianie w najnowszych autach producenta. O ile zachowano aktywację po przesunięciu kluczyka do fazy pierwszej i ustawienie ekranu na przebieg całkowity, to następnie cała procedura jest już o wiele prostsza.

Trzeba tylko przez 3 sekundy przytrzymać przycisk słuchawki. Następnie zatwierdzamy klawiszem „OK”. W ten sposób dotrzemy do dobrze nam znanego poszerzonego menu pojazdu. Teraz trzeba odnaleźć opcję Assyst Plus i dalej Przegląd Ogólny.

Teraz musimy już tylko znaleźć w ustawieniach tryb potwierdzania przeglądu pojazdu. Zwykle znajduje się on na samym dole menu. Oczywiście wybór kolejnych trybów zatwierdzamy przyciskiem „OK”. Na końcu musimy już tylko potwierdzić, że dany przegląd został wykonany. Uwolni nas to od komunikatu, a więc – w pewnym uproszczeniu – skaskuje serwis w naszym Mercedesie.

Mimo tego, że jest to bardzo prosty sposób, nie należy zapominać o wykonaniu przeglądu i uzupełnieniu płynów oraz sprawdzeniu stanu technicznego naszego auta. Szybko wykryte braki czy usterki na pewno będą tańsze w usunięciu niż złożone, skomplikowane naprawy.

Najnowsze komentarze

    Podziel się postem

    Przeczytaj też