pon. – pt. – 9:00 – 17:00

sob. – nd. – 9:00 – 13:00

Mercedes jak odblokować kierownicę?

Zablokowana kierownica to jeden z tych problemów, którego każdy kierowca chciałby uniknąć. Jest to jedna z niewielu sytuacji, kiedy pojazd może zostać skutecznie unieruchomiony i nie będziemy mogli nim dojechać nawet do najbliższego mechanika.

Czemu służy tryb blokowania kierownicy?

W swoich założeniach pełniła ona szereg funkcji, pośród których jedną z ważniejszych było wzmocnienie bezpieczeństwa samochodu. Osoby, które mają prawo jazdy od wielu lat, pamiętają zapewne, że kiedyś można było kupić przypinane do kierownicy, zewnętrzne blokady.

Zwykle można pozbyć się jej w bardzo prosty sposób. Wystarczy włożyć kluczyk do stacyjki i uruchomić silnik. Blokada powinna ustąpić samoistnie. W niektórych pojazdach można dodatkowo mocno poruszyć kierownicą. Jest to dość powszechne rozwiązanie, które spotyka się u wielu producentów samochodów.

Czasem jednak może zdarzyć się sytuacja, kiedy pozbycie się blokady urośnie do rangi sporego problemu. Na szczęście Mercedes przewidział, a następnie zaprojektował i stworzył wiele rozwiązań, które pozwolą szybko zdjąć blokadę z kierownicy pojazdu.

Jak odblokować kierownicę w Mercedesie?

Pierwszy, dość uniwersalny sposób, to przekręcenie kluczyka w stacyjce przy jednoczesnym obrocie kierownicy. Trzeba postarać się „wyczuć” odpowiedni moment w stacyjce. Zwykle, gdy od odblokowania kierownicy będzie dzielić nas już tylko kilka ruchów dłonią, daje się wyczuć niewielki luz. Jest to znak, że obrana przez nas taktyka jest dobra.

Należy pamiętać o tym, aby chęć odblokowania kierownicy nie przerodziła się w wywieranie zbyt dużego nacisku na kierownicę oraz na stacyjkę. Zwłaszcza ta druga jest elementem delikatnym, który łatwo można uszkodzić. Jeśli ten sposób nie przynosi oczekiwanych efektów, odpuśćmy sobie wariant siłowy.

Najnowsze komentarze

    Podziel się postem

    Przeczytaj też