pon. – pt. – 9:00 – 17:00

sob. – nd. – 9:00 – 13:00

Jak zresetować komputer w Mercedesie A klasa?

Komputer pokładowy to użyteczne narzędzie, które pozwala na szybki podgląd najważniejszych danych o pojeździe. Od informacji po spalaniu, po dane dotyczące poziomu oleju czy informacji o przeglądzie technicznym. Co jednak zrobić, gdy trzeba zresetować komputer w pojeździe?

Mercedes klasy A – co warto o nim wiedzieć?

Pojazd zadebiutował w 1997 roku. Pierwsze modele nie miały systemu ESP, jednak po słynnej wpadce w „teście łosia”, producent dodał wsparcie dla tej technologii i odrobinę zmodyfikował kilka parametrów w nadwoziu i na płycie jezdnej.

Mercedes W168 to pierwsze auto firmy, które ma napęd na przednią oś. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobre rozplanowanie przestrzeni. Mimo niewielkich gabarytów pojazd uchodzi za niezwykle przestronny i wygodny w swojej klasie. Pojemność bagażnika, która wynosi 390 litrów, także nie przynosi producentowi wstydu, a wręcz przeciwnie.

Innowacją jest „tryb sandwich”, który troszczy się o bezpieczeństwo użytkownika. Po kolizji od frontu silnik wślizguje się pod podłogę, a nie napiera na deskę rozdzielczą, co jest bardzo niebezpieczne dla osób podróżujących. To duża innowacja, która zyskała bardzo przychylny odbiór w świecie motoryzacji.

Nie można było spodziewać się, że auto będzie rozpędzało się do niebotycznych szybkości. Nie znaczy to jednak, że A-klasa jest leniwa i ospała. Pierwsza generacja miała deklarowaną prędkość maksymalną wynoszącą 167 km/h, ale z każdą kolejną odsłoną było już tylko lepiej.

Idealnym przykładem na potwierdzenie tych słów jest trzecia generacja A-klasy. Maksymalna moc wyrażona w koniach mechanicznych (KM) urosła w międzyczasie z 95 KM w W168 aż do 381 KM w Mercedesie W176. Pokazuje to dość dobrze, jak dynamicznie przebiega rozwój tego pojazdu.

Jak zresetować komputer w Mercedesie A-klasa?

Wokół resetu komputera w pojazdach producenta narosło wiele niedomówień. Jedno z najpopularniejszych głosi, że wystarczy odpiąć akumulator. Jest to mit, z którym warto się rozprawić. Na pewno nie przyniesie to oczekiwanych efektów.

Na dobrą sprawę, odpięcie akumulatora w Mercedesie może wyzerować tylko kilka podstawowych parametrów, na czele z danymi ESP oraz informacjami o maksymalnym zamknięciu szyb. Doczekamy się też dzięki niemu konieczności ponownego aktywowania radia, do którego niezbędny jest kod PIN.

Ale czy ten sposób wpłynie na informacje przechowywane w pamięci auta? Nie. Odpowiedź na pytanie o to, jak zresetować komputer w Mercedesie klasy A jest bardzo prosta: trzeba udać się na stację diagnostyczną, która posiada odpowiedni osprzęt oraz oprogramowanie.

Jest to rekomendowany, sprawdzony oraz – co najważniejsze – bezpieczny sposób, by wykonać reset. Jeśli ktoś deklaruje, że potrafi wyzerować komputer pokładowy w A klasie w sposób bezpieczny jakimiś innymi metodami, to delikatnie mówiąc, należy stwierdzić, że taka osoba rozmija się prawdą.

Co warto podkreślić, nie musi to być profesjonalny punkt ASO. Wystarczy, że będzie to dobry serwis, który posiada odpowiednie oprogramowanie. Zapewnia to szeroki, wręcz powszechny dostęp do tego typu usług. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że taki warsztat znajduje się w niemal każdym powiecie w Polsce.

Najnowsze komentarze

    Podziel się postem

    Przeczytaj też