pon. – pt. – 9:00 – 17:00

sob. – nd. – 9:00 – 13:00

Czy Mercedes jest drogi w utrzymaniu?

czy mercedes jest drogi w utrzymaniu

Czy Mercedes jest drogi w utrzymaniu?

Odpowiedź na to pytanie zawsze będzie tylko jedna: to zależy. Przede wszystkim, nie wolno lekceważyć historii pojazdu. Jeśli kupujemy nowego Mercedesa, to – w pewnym sensie – w pakiecie kupujemy też jego legendarną niezawodność. Nie jest sztuką kupić samochód swojej ulubionej firmy. Prawdziwą sztuką jest potrafić go utrzymać. I nie chodzi tu tylko o gruby portfel, który bez trudu pokryje koszty serwisowania nawet wiekowego pojazdu w ASO. Czy na niektóre samochody ze stajni Mercedesa trzeba szczególnie uważać?

Zakup ze szczególnym ryzykiem?

Pojazdy tej firmy często uchodzą za synonim niezawodności. Trudno się temu dziwić. Po W124 firma wydała jeszcze wiele świetnych konstrukcji, które nie tylko cieszyły oko bogatym wyposażeniem oraz wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, ale były też trwałe.

Pojęcie trwałego pojazdu bardzo płynnie ewoluowało na przestrzeni lat. Kiedyś było to nie mniej niż pół miliona kilometrów. Dzisiaj, w imię postępu, wiele osób jest gotowych nieco obniżyć poprzeczkę, byle tylko cieszyć się z faktu posiadania swojego wymarzonego „Merca”. Czy to dobra taktyka?

Zdaniem sporego grona osób, niekoniecznie. Firma wciąż pozostaje synonimem jakości i niezawodności, jednak trudno nie dostrzec, że niektóre auta z jej logotypem, mogą borykać się z pewnymi przypadłościami. Znamiennym przykładem jest Mercedes W211 i jego tendencje do awarii czujnika wału korbowego. W rankingach wysokie miejsca zajmuje też E350.

Nowy czy używany Mercedes?

A co, gdy musimy zdecydować się na pojazd używany? Tutaj wiele zależy od tego, jak z autem obchodził się jego poprzedni właściciel. Warto zaufać ASO, które powinno szybko wyłapać niedociągnięcia, o których sprzedający mógł zapomnieć nam powiedzieć. czy mercedes jest drogi.

Pojazdy obarczone wyższym ryzykiem, to – bez względu na markę – auta powypadkowe. Magia Mercedesa wciąż działa i ciągle znajdują się chętni i na takie samochody. Żadne auto nie jest jednak niezniszczalne i prędzej czy później naprawa wykonana na własną rękę, czy użycie tanich zamienników może dać opłakane efekty.

A zatem, czy Mercedes jest drogi w utrzymaniu? Jeśli chcemy dbać o nasze auto, powinniśmy zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Taki samochód na pewno odwdzięczy się latami bezproblemowej jazdy. Zakupy oryginalnych części z logo Mercedesa na pewno nie będą należały do tanich, zwłaszcza gdy porównamy je do niektórych innych marek, jest to jednak ta cena, którą wiele osób świadomie decyduje się ponieść. Nawet gdy samochód ma na koncie wypadek, to o ile nie był on zbyt poważny, a serwis, do którego jeździmy, zbiera wiele przychylnych opinii ze strony użytkowników, to nic złego nie powinno się dziać.

Dwa razy zakup pojazdu powinni przemyśleć zwłaszcza ci, którzy za wszelką cenę chcą zaoszczędzić. Stare przysłowie mówi, że skąpy traci dwa razy. Może lepszym wyborem zamiast aktualnej generacji „po przejściach” będzie jednak starszy, ale serwisowany w ASO i bezwypadkowy Mercedes? Zdecydowanie warto się nad tym zastanowić.

Najnowsze komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Podziel się postem

    Przeczytaj też